منتو دکور

لرنو وب

منتو دکور مرجع تخصصی دکوراسیون در سراسر ایران

طراحی دکوراسیون داخلی

منتو دکوراسیون بخشی از مرکز ارائه محتوای تخصصی سایت منتو است که در زمینه دکوراسیون فعالیت میکند.

منتو دکوراسیون مقالات تخصصی در موضوعات طراحی دکوراسیون داخلی , معماری , نمای ساختمان , کاغذ دیواری , چیدمان آشپزخانه و کابینت و مبلمان , دکوراسیون اداری , دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و .... ارائه می کند.

طراحی دکوراسیون

منتو دکوراسیون همراه و مرجعی حرفه ای در کنار شما در زمینه مقالات تخصصی در ارتباط با دکوراسیون , طراحی دکوراسیون و دکوراسیون داخلی و کلیه خدمات مورد نیاز جهت داشتن محیطی بهتر برای زندگی .

منتو دکوریشن مرجع تخصصی : دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون (جدیدترین مطالب تخصصی در این زمینه را در این سایت بخوانید)

اصول کاربردی در انتخاب بهترین رنگ برای دیوارانتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای منزل نه تنها در زیبایی دکوراسیون منزل نقش مهمی دارند بلکه در روحیه افراد خانواده نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. در این مطلب میتواننید اصول کاربردی در انتخاب بهترین رنگ برای دیوار را بیابید.

از تفاوتهاي موجود در منزل از نظر اندازه و نوع ديوارها براي ايجاد يك فضاي جالب توجه در منزل استفاده كنيد. بهره گرفتن از رنگهاي محو و خسته كننده بر روي تمام ديوارهاي خانه مي تواند باعث شود كه محيط خانه ضعيف و ناراحت كننده به نظر برسد در حالي كه استفاده از رنگهاي متوسط مي تواند باعث ايجاد يكنواختي و خستگي در منزل شود. در عين حال استفاده يكدست از رنگهاي تيره و طيف هاي سنگين نيز به هيچ وجه توصيه نمي شود زيرا باعث ايجاد فضاي افسرده و تاريك مي شود. اين در حاليست كه استفاده از تركيب رنگها، فضايي پويا و دكوراسيوني نشاط آور خلق خواهد كرد.

 زماني كه اتاقهاي مختلف را با رنگهاي مختلف رنگ مي زنيد. فضاي بين اتاقها، مانند راهروها و پله ها را به رنگهاي متمايل به خاكستري روشن رنگ آميزي كنيد تا يك حس انتقال – در يك نقطه به نقطه ديگر- در بيننده ايجاد شود.

براي تمام خانه يك رنگ اصلي انتخاب كنيد و سپس طيف هاي مختلف آن را در بخشهاي مختلف منزل مورد استفاده قرار دهيد. اين رنگ اصلي مي تواند در مهمترين قسمت خانه، رنگ غالب باشد در حالي كه در بخشهايي كه از اهميت كمتري برخوردارند بايد به عنوان طيف زير مجموعه طيف اصلي مورد استفاده قرار گيرد. در انتخاب طيفهاي تابع اصلي براي هر اتاق مي توانيد به رنگ و طرح اثاثيه آن محل توجه كنيد. اين تكنيك در عين استفاده از يك طيفهاي مختلف يك رنگ باعث ايجاد هماهنگي در بين بخشهاي مختلف خواهد شد.

اگر خودتان نمي توانيد در انتخاب رنگ تصميم بگيريد با يک طراح محلي، دکوراتور يا مشاور رنگ تماس بگيريد. آنها به شما کمک مي کنند که فضاي خود را بهتر و از نگاهي ديگر ببينيد. رنگي انتخاب کنيد که در برابر اشعه ي فرابنفش مقاوم باشد.

براي اسباب و لوازم رنگ آميزي از قبيل برس ها و غلتانک هاي مناسب کمي بيشتر هزينه کنيد. ابزار با کيفيت نه تنها باعث مي شوند دوام رنگ بيشتر شود بلکه کمک مي کنند رنگ بهتر به ديوار بچسبد و احتمال ماندن تارهاي غلتانک و مويه هاي برس بر روي ديوار کمتر خواهد بود.

پايه ي رنگي متناسب با شرايط محيط انتخاب کنيد.پايه هاي رنگي مختلف براي کاربري هاي مختلف وجود دارد و هرکدام فرمولي دارند که متناسب با آن محيط است. براي مثال براي سرويس بهداشتي يا آشپزخانه پايه ي رنگي اي را انتخاب کنيد که اجزاي ضدميکروب دارد که باعث مي شود در برابر کپک و قارچ مقاوم باشد. اگر مي خواهيد نماي خارجي را رنگ بزنيد، رنگي انتخاب کنيد که در برابر اشعه ي فرابنفش مقاوم باشد، در نتيجه رنگ ها محو نمي شوند.

رنگهاي روشن باعث مي شوند فضا گسترده تر و بازتر به نظر بيايد. رنگهاي روشن اتاقها را بزرگتر و روشن تر نشان مي دهند. رنگهاي تيره پيچيده تر و گرم تر هستند و باعث مي شوند اتاقهاي وسيع صميمانه تر و دنج تر به نظر برسند.

Author: mehman
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت