منتو دکور

لرنو وب

منتو دکور مرجع تخصصی دکوراسیون در سراسر ایران

طراحی دکوراسیون داخلی

منتو دکوراسیون بخشی از مرکز ارائه محتوای تخصصی سایت منتو است که در زمینه دکوراسیون فعالیت میکند.

منتو دکوراسیون مقالات تخصصی در موضوعات طراحی دکوراسیون داخلی , معماری , نمای ساختمان , کاغذ دیواری , چیدمان آشپزخانه و کابینت و مبلمان , دکوراسیون اداری , دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و .... ارائه می کند.

طراحی دکوراسیون

منتو دکوراسیون همراه و مرجعی حرفه ای در کنار شما در زمینه مقالات تخصصی در ارتباط با دکوراسیون , طراحی دکوراسیون و دکوراسیون داخلی و کلیه خدمات مورد نیاز جهت داشتن محیطی بهتر برای زندگی .

منتو دکوریشن مرجع تخصصی : دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون (جدیدترین مطالب تخصصی در این زمینه را در این سایت بخوانید)

بهترین مبلمان در طراحی دکوراسیون منزلیکی از تاثیر گذارترین وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی منزل استفاده از بهترین مبلمان در طراحی دکوراسیون منزل است. مبلمان تاثير زيادي بر دکوراسيون خانه دارد . نکات ريزي وجود دارد که بتوانيم به زيبايي ، مبلمان را در خانه بچينيم . بايد دقت کنيد که مبل ها به ديوار نچسبد ، البته فاصله مبل ها تا ديوار بستگي به متراژ اتاق دارد . اما در پذيرايي هاي کوچک هم بايد ميان ديوار و مبل فاصله باشد. با اين روش اتاق بزرگتر به نظر مي آيد . هرچقدر اتاق بزرگ تر بود فاصله مبل ها را تا ديوار بيشتر کنيد. نقاط کانوني خانه را شناسايي کنيد. اين نقاط کانوني مي تواند پنجره ، شومينه ، طاقچه يا تلويزيون باشد. حالا بايد مبل ها را با سليقه خودتان اطراف اين نقاط کانوني بچينيد .
بايد مبل ها به گونه اي چيده شوند که بتوان از کنار آنها عبور کرد . بايد بين مبل ها و ميزهاي اطراف فاصله باشد .به  عبور و مرور در اتاق توجه کنيد که معمولا مسير بين درها است  ،اين مسير را با مبل هاي بزرگ مسدود نکنيد .

راحتي يا استيل

معمولا مبل‌ها به دو گروه راحتي و استيل طبقه‌بندي مي‌شوند. مبل‌هاي راحتي بايد تمام پارچه باشند و چوب يا فلزي در بدنه اصلي و رويي آنها به کار نرفته باشد. مبل‌هاي راحتي دسته‌هاي پهن و پايه و پشتي نسبتا کوتاه‌تري نسبت به مبل‌هاي استيل دارند. مبل‌هاي استيل، کمي رسمي‌تر و ترکيبي از چوب و پارچه هستند. پشتي اين مبل‌ها، کاملا صاف و کمي بلند است و پايه‌هاي بلند آنها هم اجازه نشست و برخاست راحت‌تر را به مهمان‌ها مي‌دهد. اگر قرار است براي استفاده شخصي و راحتي خودتان مبلمان بخريد بهتر است سراغ انواع راحتي آن برويد اما اگر خانه شما فضاي کافي براي قرار دادن 2 دست مبلمان را دارد، بهتر است يک ست کامل استيل براي زماني که مهمان داريد بخريد و يک نيم‌ست راحتي هم براي خودتان تهيه کنيد.

مبل چوب و پارچه

اگر در خانه شما، فرزند کوچک، سالمند يا فردي که مبتلا به آسم و آلرژي است زندگي مي‌کند، بهتر است مبلماني بخريد که کمترين ميزان پارچه در تهيه آن به کار رفته باشد. گرد و غبار و آلودگي‌هاي غيرقابل‌ تميزکردن که روي پارچه‌ها مي‌نشينند، مي‌توانند زمينه تنگي‌نفس يا حساسيت‌هاي تنفسي را در اين گروه از افراد بيشتر کنند. مبل‌هايي که حجم بيشتري از آنها را چوب تشکيل داده‌ باشد، سريع‌تر و ساده‌تر تميز مي‌شوند و گردوغبار کمتري هم در آنها نفوذ مي‌کند.

 

مبلمان موردي

اگر قرار است روي ميز از شيشه استفاده کنيد، شيشه را روي آن قرار داده و مطمئن شويد که کاملاً صاف مي‌ايستد و ميز توانايي کامل نگه داشتن آنرا دارد. پنل‌هاي شيشه اي که مورد استفاده قرار مي‌گيرند بايد به اندازه کافي ضخيم باشند تا در حين استفاده روزمره نشکنند و لب پر نشوند.
پرداخت و مهذب کاري ميز و ويترين نيز مهم هستند و نشانه اي از کيفيت بالاي اين محصولات مي‌باشند. بهترين انواع آنها داراي مهذب کاري در قسمت بالايي، طرفين، و جلو و پشت محصول مي‌باشند. دقت کنيد که هيچ گونه شکاف و يا برآمدگي حبابي شکل روي بدنه ميز و يا قفسه‌هاي مورد نظرتان وجود نداشته باشد و قسمت‌هاي مختلف به خوبي بهم متصل شده باشند و تنها با چسب و ميخ اين کار انجام نشده باشد. صندلي‌ها را از داخل ميز بيرون بياوريد و هم ميز و هم صندلي را امتحان کنيد که لقي نداشته باشند. درب دراورها و کشو‌ها نيز بايد به آساني بيرون آمده و بسته شود و به اندازه کافي در خود وسيله جاي بدهد.

Author: mehman
معرفی نویسنده

دیدگاه‌ها  

0 مهرنوش
سلام,برای طراحی دکوراسیون منزل چه مبلمانی شیک تره؟؟ سلطنتی یا راحتی ؟؟

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت