منتو دکور

مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیامهاجرت به ایتالیا به دلیل دانشگاه های سطح بالا و همچنین شناخته شدن این کشور به عنوان خاستگاه فرهنگ و هنر و فرهنگ اجتماعی و شرایط اقتصادی آن به یکی از موضوعات پر مخاطب تبدیل شده است.پایتخت ایتالیا شهر تاریخی رم است و علاوه بر شبه جزیره ایتالیا, دارای دو جزیره به نام های سیسیل و ساردینی در دریای مدیترانه است.این کشور که در قسمت جنوبی اروپا واقع شده است با کشورهای فرانسه,سوئیس و اتریش همسایه است.ایتالیا نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا است و در حوزه پولی یورو فعالیت می کند.

جمعیت این کشور اروپایی در حدود 61 میلیون نفر است و اکثریت ایتالیا را مسیحیان تشکیل میدهد.افرادی که مهاجرت به ایتالیا را در برنامه آینده خود دارند از راه های گوناگونی میتوانند اقامت ایتالیا را به دست آورند.این راه ها مانند دیگر کشور های همسایه این کشور از راه تحصیل در ایتالیا, کار در ایتالیا, سرمایه گذاری و ... می باشد.در این میان مهاجرت به ایتالیا و اخذ ویزا جهت تحصیل در ایتالیا شرایطی خاص دارد که در ادامه مطالب بطور کامل توضیح خواهیم داد. کشور ایتالیا مهد هنر اروپا می باشد. و بسیاری از جوانان از سرتاسر دنیا آرزوی راه یابی به دانشگاه های ایتالیا را دارند که این موضوع باعث درخواست جوانان برای اقامت در ایتالیا و تحصیل در این کشور شده است.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در ایتالیا در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس کشور ایتالیا را برای اتمام دوره خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند بصورت کاملا رایگان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است.دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به هیچ مدرکی نمیباشد وبدون مدرک زبان میتوان تحصیل کرد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور ایتالیا مجوز کار در محدوده ای 20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.متقاضیان به تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا می بایست پس از کسب مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا کنند. از سال1998 متقاضیان با تکمیل فرم جایابی و ارسال آن به وزارت دانشگاه ها وعلوم و فناوری ایتالیا ،می توانند بدون امتحان ورودی وارد مقطع کارشناسی شود.

البته روش دیگری نیز به علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شود. سفارت ایتالیا در تهران هر ساله کلاس های زبان ایتالیایی برگزار می کند. که در آن در طول 3 ترم ، سه کتاب (Espresso) تدریس می شود. که هر ترم شامل 33 جلسه ی 2 ساعته ودر سه روز هفته می باشد.در صورتی که دانشجو بتواند 90% نمره را درامتحانات بدست آورد می تواند جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزای ایتالیا به سفارت معرفی می شود. البته این کار پس از آموزش دو کتاب اول صورت می گیرد.

  مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیا    مهاجرت به ایتالیا,اقامت ایتالیا,تحصیل در ایتالیا

کار در ایتالیا

یکی از راه های ورود به کشور ایتالیا اخذ ویزای کار در ایتالیا می باشد. درخواست بسیاری از مهاجرین برای مهاجرت اخذ ویزای است ولی برای دریافت این نوع ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما در کشور مقصد شما را استخدام کند واین موضوع خود شرایط خاصی دارد.در کشور ایتالیا ور در کل اتحادیه اروپا برای استخدام اشخاص باید کارفرما به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت آگهی دهد اگر در کشور خود متقاضی یافت نکرد باید به مدت 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد و اگر مجددا متقاضی یافت نکرد، می تواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و باید نشان دهد که از لحاظ مالی شما و خانواده شما را تامین می کند.این پروسه کمی دشوار است ولی اگر شخصی به عنوان دانشجو در ایتالیا باشد می تواند به محض آگهی شدن شغل اقدام به دریافت مجوز نماید.یعنی اگر شما در کشور ایتالیا کارفرمایی دارید می توانید از طریق تحصیل وارد خاک ایتالیا شوید و پس از آن اقدام اخذ ویزای کار ایتالیا نمایید.

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا خیلی بالا نیست.بسیاری از مهاجرین تصور میکنند که ایتالیا برای زندگی شهری گران است اما اینگونه نیست.شما میتوانید برای بدست آوردن ریز قیمت احتیاجات روزانه در ایتالیا از سایت Numbeo استفاده نمایید.هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا در طول یک سال در حدود 7100 یورو می باشد.بسته به اینکه دانشجو در خوابگاه یا سوئیت دانشجویی و یا آپارتمان های مستقل زندگی نمایند، هزینه ها از 150 تا 250 یورو به ازای هر ماه در خوابگاه، و بین 250 الی 500 یورو به ازای سوئیت های دانشجویی و یا بیشتر از آن به ازای آپارتمان های یک یا دو خوابه هزینه در بر دارد.هزینه های زندگی قطعا با توجه به شرایط و سبک زندگی فردی دانشجویان مختلف متفاوت است. اما طبق تجربه عینی دانشجویان که در حال حاضر در ایتالیا به سر می برند، ماهانه بین 150 الی 200 یورو برای پرداخت هزینه های مربوط به مواد غذایی کفایت می کند.

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت