منتو دکور

طراحی معماری

تاثیر بازسازی فضای داخلی منزل در دکوراسیون داخلی

تاثیر بازسازی فضای داخلی منزل در دکوراسیون داخلیبازسازی فضای داخلی منزل تاثیر بی نظیری در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایجاد میکند و سبب ایجاد تنوع در فضای داخلی خانه میشود. حتما شما هم تاكنون به بازسازي دفتر كار يا منزل خود نياز پيدا كرده‌ايد. بازسازي يكي از مهمترين بخش‌هاي مورد درخواست افرادي است كه تمايل به تغيير دكوراسيون منزل يا محل كار خود دارند. ساختمان‌هاي مختلف مسكوني، اداري و تجاري، معمولا در بدو امر، فاقد همه فضاهاي لازم براي كاربران آن محيط است.

در اولین قدم باید ببینید که با چه خط مشی می خواهید دکوراسیون داخلی خانه تان را بازسازی کنید. به عبارتی باید بدانید که سبک مورد علاقه تان چیست. شاید در حال حاضر در خانه ای کلاسیک زندگی می کنید اما تمایل دارید بعد از بازسازی خانه ای مدرن را تجربه کنید. این قدم مهم ترین قدم است چرا که شما را در انتخاب اهالی فن مناسب این کار کمک می کند.

ادامه مطلب...

انتخاب مناسب ترین و زیباترین کفپوش حیاط منزل

انتخاب مناسب ترین و زیباترین کفپوش حیاط منزلانتخاب کفپوش حیاط منزل و فضای سبز منزل یکی از مهمترین گزینه ها در طراحی دکوراسیون حیاط منزل به شمار می رود.هر فضایی نیاز به کفپوش مناسب دارد و فضاهای بیرونی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مسیر ها، صفه ها، پاسیو ها، چمن ها، پوشش های گیاهی و ... بستر هایی برای کف هستند که بر روی آن ها راه می رویم، اشیا قرار می دهیم و یا حتی می نشینیم. ساده ترین و ارزان ترین مصالح کف برای فضاهای بیرونی خاک است که در واقع بستر اصلی ملک است. متاسفانه این مصالح آلوده هستند، به خصوص وقتی در اثر خیس شدن گل آلود می شوند. تنها مزیت خاک، ارزانی فوق العاده ی آن است که فکر نمی کنم دلیل خوبی برای انتخاب آن به عنوان کفپوش محوطه تان باشد.
گزینه های زیادی برای کفپوش حیاط و فضای سبز وجود دارد که سه عامل کارایی، زیبایی و پایداری در انتخاب آن ها بسیار مهم اند.

ادامه مطلب...

طراحی بسیار زیبای حیاط منزل

طراحی بسیار زیبای حیاط منزلزمانی نه چندان دور اغلب ما در خانه هایی زندگی می کردیم که حیاطی زیبا داشت و بعد از ظهرها پس از استراحتی کوتاه، روی زمین حیاط آب می پاشیدیم و از بوی خاک و زمین لذت می بردیم و نزدیک غروب بر تخت های چوبی که روی حوض بود می نشستیم و گل می گفتیم و گل می شنیدیم، اما حالا با رویای آن روزهای خوش، اکثر ما در آپارتمان به سر می بریم.البته این مساله نزد  همگان صادق نیست و امروز حیاط خانه های ویلایی به سبک و سیاقی دیگر ساخته و مبلمان می شود که زیبایی آن کمتر از گذشته نیست.

طراحی بسیار زیبای حیاط منزل تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی دکوراسیون منزل دارد. پس بهتر است که طبیعت را به محل زندگی خود بیاوریم.

ادامه مطلب...

طراحی معماری ساختمان با استفاده از سقف شیب دار

طراحی معماری ساختمان با استفاده از سقف شیب دارسقف ها جز اساسی و جدا نشدنی هر بنایی می باشند، که در هر منطقه و اقلیم آب و هوایی به روش های گوناگون ساخته می شود، سقف های صاف، گنبدی شکل، و یا سقف های شیب دار از جمله سقف هایی است که در اقلیم های گوناگون کشور مورد استفاده قرار می گیرد.عموما در اقلیم های سرد و پر بارش برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان از سقف های شیبدار استفاده میشود . در این نوع سقف سازه ای توسط آهن کشی و گاه فلزات دیگر ایجاد میشود و پوشش سقف شیبدار بر روی آن نصب میشود. هدف ازاجرای یک سقف در درجه اول ایجاد سرپوشی برای حفاظت در براربر باران و برف و باد بوده، امروزه محققان پی برده اند که ۷۰% پِرت انرژی از سقف ساختمان است، با توجه به اهمیت مبحث جلوگیری از اتلاف انرژی در صنعت ساختمان استفاده از عایقهای حرارتی بخش جدایی ناپذیر از ساختار سقف شیبدار شده است.

ادامه مطلب...

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت