منتو دکور

مبلمان چوبی در طراحی دکوراسیون بسیار زیبا استفاده از چوب در طراحی دکوراسیون منزل به آن شادابی و طراوت میبخشد به همین دلیل بهتر است از مبلمان چوبی در طراحی دکوراسیون بسیار زیبا استفاده کنیم. هيچ مواد و مصالحي مانند چوب نمي تواند طبيعت را به تار و پود زندگي ما وارد کند و آن سرزندگي و طراوت را در خانه مهمان کند. لوازم دکوري و مبلمان هاي چوبي هميشه در طراحي دکوراسيون داخلي خانه هاي ايراني جايگاهي خاص داشته و دارند.
ايجاد فضايي جذاب با قطعات چوبي مختلف , بهره گيري از رنگ هاي مختلف چوب در ان فضا است .مثلا اگر تمايل به  استفاده از چوب هايي با با رنگ هاي مختلف داريد بايد سعي کنيد اين رنگ ها را در سراسر فضاي اتاق پخش کنيد.
مبلمان با چوب تيره از لحاظ بصيري سنگين تر از مبلمان با رنگ روشن هستن بنابر اين بهتر است قسمت اصلي مبلمان را با تناژ  مبلمان قسمت ديگر ترکيب کنيد .

با ترکيب هاي مختلف رنگ طبيعي چوبي در قطعات مختلف مبلمان مي توان فضاي خانه را به سبکهاي مختلف نزديک يا دور کرد. براي مثال براي دکوراسيون منزل خود  به سبک سنتي بايد  از چوب هايي با تناژ هاي هم خانواده استفاده کرد .

براي فضاي شيک و رسمي از چوب هايي  با رنگ هاي تيره مانند ماهگوني و گردو  ودر کنار مبلماني با رنگ چوب خام کمک  بگيريد و براي روشن و باز کردن چنين فضايي از چوبهاي روشن مانند افرا و بامبو در کنار مبلمان با تناژ متوسط استفاده کرد .

راش چوبي نسبتا سنگين و رنگ کرم مايل به قرمز دارد. اين درخت در مناطق کوهستاني به خوبي رشد ميکند و در گيلان و مازندران به وفور يافت ميشود. اين چوب در برابر انواع حشرات و قارچ ها مقاومت خوبي دارد. مرغوب ترين راش، راش ايراني است که در صنعت مبلمان سازي و تهيه ذغال استفاده ميشود.

در سبکهاي کلاسيک نبايد از ترکيب رنگ هاي بسيار روشن و تيره در کنار هم استفاده کنيد .

براي ايجاد سبک هاي روستايي , چوب ها را به حالت خود رها کنيد . اگر در اين حالت ترک هايي ناشي از خشک شدن چوب در سطح  کار پديد امد ان را به حالت خود رها کنيد تا حالت طبيعي را به فضا بدهد و چوب هاي با روکش طبيعي  براي تکه هايي از مبلمان در نطر بگيريد .


Author: mehman
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت