منتو دکور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

تاثیر شگفت انگیز مبل تختخواب شو در دکوراسیون منزلدر اکثر مواقع محدودیت ها باعث می شوند تا ذهن انسان فعال تر شود و برای حل آن مشکل به دنبال راه حلی کارآمد باشد، مثلا همین فضاهای کوچک در خانه های امروزی. خیلی ها فکر می کنند حالا که دیوارهای خانه به هم نزدیک شده اند آن ها هم باید از خیلی از مبلمان های شان چشم پوشی کنند، اما طراحان و معماران خلاق این مشکل را هم حل کرده اند و با طراحی مبلمان های چند منظوره و مبل های تخت خواب شو بسیاری از این مشکل ها را حل کرده اند. کاناپه و مبلمان تخت خواب شو از دسته مبلمانی هستند که به دلیل قابلیت تغییر شکلی که دارند در محیط های کوچک کاربردی مطلوب دارند. فضای کوچک آپارتمان ها باعث شده با تغییر بعضی از لوازم استفاده بهینه ای از فضا داشت. مبل های تختخوابشو مهمترین طراحی دکوراسیون برای استفاده مناسب از فضای اتاق خواب هایی است که این روزها کتابخانه و لوازم ضروری دیگری را در خود جا داده است. این کاناپه و مبل ها دارای اهرمی در قسمت پایه هستند که در صورت باز شدن آن مبلمان به یک تخت خواب نرم و راحت تبدیل می شود.


در حال حاضر انواع گوناگون کاناپه های یک نفره و دو نفره اسفنجی، فومی و بادی در بازار موجودند که هر کدام قیمت خاصی دارند. ضمن اینکه نمونه های ایرانی، چینی، ترک، ایتالیایی هم در بازار قیمت های متفاوتی دارند. این مبل ها در موقع نیاز از سمت جلو، یعنی همان قسمتی که کوسن ها روی آن قرار گرفته اند باز می شوند و به تخت خواب تبدیل می شوند، معمولا این مبل های تخت خواب شو عرض زیادی دارند و به عنوان سرویس خواب هم می توانند مورد مصرف قرار بگیرند.

نمونه دیگری از این مبل های تخت خواب شو، کاناپه هایی هستند که معمولا در زیر آن ها کشوهای بزرگی تعبیه می شود که درون آن ها تشک و تخت خواب ها قرار دارند و می توان با بیرون کشیدن کشوها از تخت خواب آن ها استفاده کرد.

کاناپه هایی که عمق زیادی دارند هم می توانند به جای مبل های تخت خواب شو مورد استفاده قرار بگیرند، البته نگران عمق زیاد این کاناپه ها نباشید با تعداد زیادی از کوسن ها مشکل عمق آن ها هم حل می شود.

اسکلت و بدنه کاناپه باید مقاوم و محکم باشد؛ به طوری که تخته چوبی زیرین آن لق نباشد و تکان نخورد. بررسی اسکلت موضوعی است که باید قبل از خرید توجه زیادی به آن شود. اگر قرار است مبل روزی حداقل دو بار باز و بسته شود، بدنه باید آنقدر مقاوم و محکم باشد که بتوان مدت زیادی از آن استفاده کرد. بهترین اسکلت های مبل های تختخوابشو از جنس فلز است اما پایه های این مبل ها با توجه به روکش صندلی انتخاب می شود. کاناپه مورد نظر را به گونه ای انتخاب کنید که فنر داخل تشک آن محکم و با دوام باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که دارای وزن بالایی هستید، بهتر است تشکی با فنرهای مقاوم و محکم انتخاب کنید؛ چرا که این دسته از افراد به طور معمول بعد از گذشت زمان کوتاهی از تشک ابراز نارضایتی دارند.

اگر در خانه تان کاناپه ای دارید که پشت ندارد، آن را جلوی یکی از دیوارهای خانه بگذارید، روی آن را با ملحفه های زیاد و کوسن های رنگارنگ بپوشانید، با این کار هم می توانید از داشتن یک کاناپه زیاد در خانه بهره ببرید و هم زمانی که مهمان داشتید از آن به عنوان یک تخت خواب گرم و نرم استفاده کنید.

خلاقیت در طراحی این نوع مبلمان ها محدودیت ندارد، در پاراگراف اول همین متن مبل های تخت خواب شویی را با هم بررسی کردیم که صفحه تاشوی آن ها در زیر نشیمن شان قرار گرفته، اما در این مبل می بینید که صفحه تاشو در پشت آن قرار گرفته است. این ها همه بسته به نظر طراح و البته شما دارد که از آن ها در  خانه تان استفاده کنید.

این هم خلاقیت دیگری که طراحان به خرج داده اند، آن ها با برش دادن تنها یک قسمت از صفحه نشیمن و تعبیه کردن لولاهای دورانی برای آن، ظاهری مدرن و متفاوت به این مبل بخشیده اند و باعث شده اند تا در میان دیگر مبلمان ها بیشتر به چشم بیاید.

مساحت اتاق را درست حساب کنید: به یاد داشته باشید که در طول روز به فضای کافی اتاق خواب نیاز دارید تا به راحتی به کارهای روزمره تان رسیدگی کنید و همچنین به فضایی برای نشستن و استراحت کردن احتیاج خواهید داشت. پس در ابتدا اندازه مناسب مبل های تختخوابشو را در ذهن تان طراحی کنید سپس شروع به پرسیدن چند سوال از خود تان کنید.

برای مثال سوال هایی مانند قرار است چند نفر از این فضا استفاده بهینه داشته باشند؟ آیا زوج هستید یا خود به تنهایی از این فضا استفاده می کنید؟ چه مدت از روز را به استراحت اختصاص می دهید و چه مدت از روز را برای به انجام رساندن کارهایتان سپری می کنید؟ متراژ اتاق چه اندازه است؟ آیا متراژ اتاق به شما این اجازه را می دهد که از تخت خواب های سایز بزرگ استفاده کنید؟ ملافه هایی که از قبل در خانه دارید چه سایزی دارند؟ و….

به جنس مبلمان بیشتر از طراحی ظاهری اهمیت دهید:درست است که حس زیبایی دوستی در تمام ما وجود دارد؛ اما گاه باید هنگام انتخاب برخی کالاها از این فاکتور صرف نظر کرده و فاکتورهای دیگری را جایگزین کرد. به عنوان مثال ممکن است یک کاناپه طراحی ظاهری و پارچه ای با جنس بسیار زیبایی داشته باشد، اما جنس پارچه مناسب نباشد. در این صورت توصیه می شود به سراغ نمونه های دیگر که هم جنس محکم و با کیفیت دارند و هم ظاهری زیبا دارند، بروید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت