منتو دکور

مبلمان چوبی بسیار زیبا در دکوراسیون منزلهیچ مواد و مصالحی مانند چوب نمی تواند طبیعت را به تار و پود زندگی ما وارد کند و آن سرزندگی و طراوت را در خانه مهمان کند. لوازم دکوری و مبلمان های چوبی همیشه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی جایگاهی خاص داشته و دارند، اما خیلی از این مبلمان ها ظاهر طبیعی خودشان را از دست داده اند، ایجاد فضایی جذاب با قطعات چوبی مختلف , بهره گیری از رنگ های مختلف چوب در ان فضا است .مثلا اگر تمایل به  استفاده از چوب هایی با با رنگ های مختلف دارید باید سعی کنید این رنگ ها را در سراسر فضای اتاق پخش کنید.
مبلمان با چوب تیره از لحاظ بصیری سنگین تر از مبلمان با رنگ روشن هستن بنابر این بهتر است قسمت اصلی مبلمان را با تناژ  مبلمان قسمت دیگر ترکیب کنید .


با ترکیب های مختلف رنگ طبیعی چوبی در قطعات مختلف مبلمان می توان فضای خانه را به سبکهای مختلف نزدیک یا دور کرد. برای مثال برای دکوراسیون منزل خود  به سبک سنتی باید  از چوب هایی با تناژ های هم خانواده استفاده کرد .

راش چوبی نسبتا سنگین و رنگ کرم مایل به قرمز دارد. این درخت در مناطق کوهستانی به خوبی رشد میکند و در گیلان و مازندران به وفور یافت میشود. این چوب در برابر انواع حشرات و قارچ ها مقاومت خوبی دارد. مرغوب ترین راش، راش ایرانی است که در صنعت مبلمان سازی و تهیه ذغال استفاده میشود.

استفاده از چوب را در طراحی محوطه بیرونی نیز می توان به کار گرفت و حس طراوت و تازگی را در محیط به وجود آورد. رنگ و ابعاد چوب های مصرفی تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی فضا خواهد داشت. در انتخاب این موارد دقت کنید و آنها را با توجه به علاقه و شرایط فضای داخلی به کار بگیرید تا دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی را به خانه بیاورید.

طراحان مبلمان با کمی خلاقیت توانسته اند به وسیله چوب میز و صندلی های زیبا و مدرنی بسازند که شاید شبیه به آنان را در فضاهایی که روزانه در آن رفت و آمد دارید هرگز ندیده باشید. 

میزهای کنار مبلی که با استفاده از کنارهم قرار دادن شاخه های لاغر درختان ساخته شده اند، نمونه ای از این مبلمان چوبی هستند. همانطور که در تصویر می بینید این قطعات چوبی با ظاهری طبیعی و با کمترین دخالت در تغییر ظاهرشان ساخته شده اند. با قرار دادن صفحه ای شیشه ای بر روی هرکدام از آنها سطحی صاف و یکدست به وجود می آید تا بتوان به راحتی از آنها استفاده کرد.

مبل های تمام چوبی که سطح خارجی آنها به کمک برش های عرضی تنه های درختان، رگه های طبیعی شان را نشان می دهد. استفاده از منحنی های کاربردی نه تنها نشستن بر روی آنها را راحت کرده، بلکه بر زیبایی ظاهری آنها افزوده است. طراح این مبل ها قطعا با اصول زیبایی شناسی به خوبی آشنا بوده است.
برای فضای شیک و رسمی از چوب هایی  با رنگ های تیره مانند ماهگونی و گردو  ودر کنار مبلمانی با رنگ چوب خام کمک  بگیرید و برای روشن و باز کردن چنین فضایی از چوبهای روشن مانند افرا و بامبو در کنار مبلمان با تناژ متوسط استفاده کرد .

در سبکهای کلاسیک نباید از ترکیب رنگ های بسیار روشن و تیره در کنار هم استفاده کنید .

برای ایجاد سبک های روستایی , چوب ها را به حالت خود رها کنید . اگر در این حالت ترک هایی ناشی از خشک شدن چوب در سطح  کار پدید امد ان را به حالت خود رها کنید تا حالت طبیعی را به فضا بدهد و چوب های با روکش طبیعی  برای تکه هایی از مبلمان در نطر بگیرید .

Author: mehman
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت