منتو دکور

لرنو وب

 اتاق نشیمن یکی از اتاق‌های اصلی و مهم در یک خانه است. در پایان یک روز طولانی، معمولا اعضای خانواده در این مکان دور هم جمع می‌شوند تا کارهای خود را انجام بدهند، مطالعه کنند، تلویزیون ببینند، و یا بازی کنند. اگرچه معمولا نشیمن فضایی بزرگ و باز است، اما ایجاد اتاقی که تمامی کاناپه‌ها، صندلی‌های راحتی، میزهای پذیرایی، کنسول‌های بازی، و کتاب‌خانه‌ها را در خود جای دهد گاهی چالش‌برانگیز است. خوش‌بختانه، خرید وسایل مناسب، تفکر خلاقانه در مورد فضاهای نگهدارنده، و توجه دوباره به چیدمان باعث می‌شود تا اتاق نشیمن شما کاربردی، آرامش‌بخش، و خوشایند شود. پس همراه با چیدانه با چند ایده مهم و کاربردی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا شوید و اتاق نشیمن خود را زیر و رو کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

 

اگر فضای کافی در اختیار ندارید، سعی کنید از مبلمان چندمنظوره در اتاق نشیمن استفاده کنید. اضافه‌کردن وسایل دوکاره راهی مناسب برای حداکثر استفاده از فضا، به‌ویژه در خانواده‌های پرجمعیت، است. به‌جای خریدن یک کاناپه سنتی، یک مبلمان تخت‌خواب‌شو بخرید تا آمادگی پذیرایی از مهمانان شبانه هم داشته باشید. یک صندلی عثمانی با فضاهای نگهدارنده پنهان پیدا کنید که بتواند به‌عنوان نشیمن و جایی برای نگهداری از روکش‌ها و کوسن‌های اضافه عمل کند. در نهایت، نیمکت‌هایی که در خود سبدهای چوبی دارند به سازمان‌دهی وسایل کمک کرده و جاهای بیش‌تری برای نشستن فراهم می‌کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل
مرکز یک اتاق نشیمن معمولا با کاناپه‌ها، صندلی‌های راحتی، فرش‌ها، و میزهای پذیرایی پر می‌شود، بنابراین از گوشه‌های اتاق برای ایجاد فضاهای شخصی استفاده کنید. در یک گوشه، یک نیمکت، یک میز پذیرایی، و چراغ رومیزی برای مطالعه قرار دهید. در گوشه‌ای دیگر، یک میز کامپیوتر کوچک و لپ‌تاپ برای بازی و انجام کارهای روزانه قرار دهید.
از وسایل پیش‌ساخته در اتاق نشیمن بیش‌ترین استفاده را بکنید

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل


وقتی در تعطیلات و یا رویدادهای مهم مهمانان زیادی در خانه شما هستند، داشتن فضای نشیمن کافی برای همه امری ضروری و کلیدی است. از صندلی‌های عثمانی، خپل‌ها، مکعب‌ها، یا حتی بالشتک‌ها و بالش‌ها در مهمانی‌های پرجمعیت استفاده کنید. در نزدیکی اتاق نشیمن چند نیمکت داشته باشید که هنگام نیاز بتوانید آن‌ها را به‌راحتی به اتاق نشیمن بیاورید؛ هم‌چنین از داشتن یک کاناپه (یا دو کاناپه) و چند صندلی راحتی غافل نشوید. حتی برای داشتن نشیمن‌های بیش‌تر می‌توانید از صندلی‌های تاشو یا صندلی‌های اتاق غذاخوری استفاده کنید. برای این کار بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون نشیمن خانه تان را بیابید.
از وسایل تزئینی در دکوراسیون نشیمن استفاده کنید

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل
به وسایل تزئینی و کوچک توجه کنید، حتی اگر فضا محدود باشد. چیزهای کوچک، مانند کوسن‌های رنگی، کوسن‌های نرم، شمع‌دان‌های براق، و سینی‌های به‌روز باعث جذابیت زیاد فضا شده و حسی از صمیمیت و راحتی ایجاد می‌کنند. زیباترین طرح های کوسن و بالشتک را متناسب با نشیمن خود بیابید. استفاده از تابلوها و آثار هنری به اتاق شخصیت می‌دهند، و فرش‌ها و پرده‌ها به فضا رنگ اضافه می‌کنند.  

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

طراحی دکوراسیون داخلی لوازم منزل

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت