منتو دکور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

طراحی مناسب و اصولی دکوراسیون اتاق کودکطراحی دکوراسیون اتاق کودک دارای اصول خاص و منحصربفردی است که شبب ایجاد امنیت خاطر و آرامش برای کودک شما میشود. طراحی مناسب و اصولی دکوراسیون اتاق کودک در به وجود آوردن آرامش درونی کودک بسیار موثر است.
در طراحي دکوراسيون داخلي اتاق کودک بايد به مقياس آن ها هم توجه کنيد. اين نکته به اين معني است که همه وسايلي که ضرري براي کودک ندارد و خودش به تنهايي مي تواند با آن ها بازي کند مي تواند در دسترسي راحت تري به نسبت وسايلي که نياز به نظارت دارند قرار بگيرند. البته مقياس کلي اتاق بايد جوري باشد که مناسب جثه ظريف کودک باشد و کودک در آن اتاق احساس کند که فضا براي او طراحي شده است. در کنار همه اين ها بايد رنگ هاي جذاب و سرزنده را هم استفاده کرد تا به دکوراسيوني مناسب رسيد.
سعي کنيد در دکوراسيون داخلي اتاق کودک تان يک شاخصه منحصر به فرد داشته باشيد که کودک تان را به وجد بياورد.

اين شاخصه منحصر به فرد مي تواند فرش و تابلويي هماهنگ باشد يا حتي مي تواند يک لوستر و يا حتي عروسکي متفاوت باشد، اين شاخصه هاي منحصر به فرد باعث مي شود تا فرزندتان با شوق و علاقه خاصي دوستانش را به اتاق بياورد.

هرگز تصور نکنيد که کودک وقتي يک اتاق اختصاصي دارد ديگر نيازي به فضاي خصوصي ندارد. هر انساني حتي در اتاق شخصي خودش هم نياز به محل خصوصي تر دارد. ساختن يک گوشه دنج در اتاق کودک کار سختي نيست فقط به شرطي که دقيق تر به زواياي اتاق نگاه کنيد. البته دقت کنيد که اين گوشه دنج نبايد جوري باشد که آن را تبديل به پايگاهي براي عمليات هاي تخريبي کند، حتي اين گوشه هاي دنج هم بايد راهي براي نظارت شما داشته باشند.

اصولاً بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی ساختمان باشد تا از نور خورشید بر خوردار گردد. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار داشته باشند.
 
میز کار ، میزبازی، وسایل بازی و تخت خواب کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند نه از وسایل مصنوعی. زیرا بچه هابه طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند. اصولا ً بچه ها خیلی زیاد عرق می کنند وگاهی برای مدت طولانی تن برهنه خود را به وسایل می چسبانند. گفته می شود بیماریهای سرطانی گاهی در اثر ارتباط تن برهنه کودک با وسایل و امکانات پلاستیکی و ایجاد تعریق بین آنها شکل می گیرد که ممکن است سالها بعدبروز کند. بهترین جنس برای وسایل کودک، وسایل چوبی هستند.
 
رنگ و فرم وسایلی که بچه ها از آنها استفاده می کنند در تعیین و شکل گیری شخصیت آنها نقش مهمی دارد. با توجه به تفاوت سلیقه دختران و پسران رنگ و فرم مورد استفاده برای کودکان دختر و پسر نیز تفاوت می کند. دختران بیشتر به رنگهای صورتی و لیمویی وپسران به رنگ های آبی روشن و خاکستری علاقمند می باشند. در کنار این رنگها معمولاً کودکان از دیدن رنگهای متضاد نیز خوشحال می شوند و به سمت آنها جذب می شوند.
 
از آنجا که هر کودکی قیافه و خصوصیات خاص خود را دارد.علایق و سلیقه های آنها نیز متفاوت است. نبایدبه اشتباه تصور شود که علایق کودکان با یکدیگر و یا با علایق ما مشترک است. در نظر گرفتن تنوع وسایل و امکانات در اتاق کودک به دلیل استفاده طولانی مدت از اهمیت بسیاری برخورداراست.
 
کودکان به نقاشی و حجم سازی بسیار علاقمند می باشند و دوست دارند وسایلی را که در اختیار دارند رنگی کنند، مثل نقاشی کردن روی دیوارهای اتاقشان.گاهی این مسئله باعث ایجاد اضطراب و نگرانی در خانواده ها می شود. اما باید دقت نمود که کودکان را از انجام این کار نهی نکنیم.و فضای لازم را برای انجام این کار برای او فراهم کنیم.به طور کلی آشنایی با روانشناسی کودکان و چگونگی تزیین اتاق آنان مسئله بسیار مهمی است به طوریکه شاید بتوان گفت ارتباط بسیار زیادی بین تزیین اتاق کودک و اصلاح جامعه وجود دارد.

دیدگاه‌ها  

0 نازنین
خیلی خیلی عالی بود
لطفا عکس و مطالب بیشتری برای اتاق کودک بذارید
مرسی
0 ستاره
سلام
خیلی مقاله هاتون عالیه.با اینکه سایتتون فقط محتواییه اطلاعاتتون عالیه.اگه امکانش هست میشه راهنمایی کنین بهترین مارک کفپوش چیه؟؟ میخوام کیفیتش عالی باشه؟؟ متشکررررررررررر رررررررررم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت