منتو دکور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

تکنیک های طلایی برای منظم کردن اتاق کودکفضاهای نگهدارنده در اتاق خواب فرزند شما از مهم‌ترین عناصری هستند که دائما باید به آن فکر کرد. از وسایل کوچک اما زیاد یک نوزاد گرفته تا مجموعه وسایل زیادی که فرزند شما در دروان نوجوانی خود در اتاق خود جمع‌آوری می‌کند، زمانی وجود ندارد که فرزند شما وسایل کمی در اتاق خود داشته باشد و نیازی به طبقه بندی و نظم دهی و جا دادن آن‌ها در اتاق نباشد. با استفاده از این مقاله، شما می‌توانید در زمانی کوتاه‌تر از آن‌چه که فکر می‌کنید دکوراسیون داخلی اتاق خواب فرزند خود را سر و سامان بدهید. مشکل اصلی این است که وسایل بچه‌ها کوچک و ریز می باشند. اسباب‌بازی‌ها، مدادرنگی‌ها، لوازم تحریر و ….  همین چیزهای ریز وقتی روی زمین می‌ریزند مشکل درست می‌کنند و تمیز کردن آن‌ها بە راحتی امکان پذیر نیست. اما چرا فکر می‌کنید هرکدام از این وسایل ریز باید در جای مخصوص خودشان قرار بگیرند؟ شما بە جای اینکه همه این وسایل را هر روز در قفسه یا کمد بچینید، می‌توانید برای نگهداری آن‌ها از چند جعبه استفاده کنید.

بچه‌ها عاشق نقاشی کردن می باشند و موقع نقاشی حواس​شان بە جمع و جور کردن جمع نمی‌شود. اتاق بچه‌های نقاش همیشه پر از وسایل بە هم ریخته نقاشی است. علاوه‌بر اینکه همیشه مدادرنگی‌ها و کاغذهای کودک شما روی زمین پخش می‌شود، بسیار وقت‌ها رنگ‌ها روی زمین می‌ریزند و کف و دیوارها را کثیف می‌کنند و تمیز کردن آن وقت بسیاری خواهد گرفت. البته بە شرط آن​که واقعا بتوانید اتاق را مثل سابق تمیز کنید. برائ جلوگیری از بە هم ریختگی یا کثیفی ایجاد شده با وسایل نقاشی، بهتر است گوشه‌ای از اتاق را تبدیل بە آتلیه کنید و نقاشی را بە همان یک تکه محدود کنید. با این روش هر اتفاقی کە بیفتد برائ همان قسمت خواهد افتاد و شما از تمیز کردن همه اتاق نجات پیدا می​کنید.

برای این کار یک پایه تهیه کنید و روی آن کاغذ رولی یا چند کاغذ بزرگ روی هم بگذارید. می‌توانید جلوی پایه، قفسه کوچکی برائ قرار دادن وسایل نقاشی استفاده کنید. یک لبه کوچک کە فرزند شما بتواند رنگ و چیزهای دیگر را روی آن بگذارد. می‌توانید کف آن بخش از اتاق روزنامه یا سفره پهن کنید تا چیزی روی زمین نریزد. اگر فرزند شما بیشتر از این حرف‌ها کثیف کاری می‌کند، می‌توانید دیوارهای اطراف را هم با کاغذ یا روزنامه بپوشانید. این روش علاوه بر اینکه همیشه اتاق را تمیز و مرتب نگه می‌دارد، سبب می​شود همیشه نقاشی کودک شما جلو چشم باشد و او بە نقاشی کردن بیشتر تشویق شود.

یک باکس کوچک چوبی چرخ دار همان چیزی است که به خوبی به فضای اتاق کودک شما سر و سامان می دهد،برای داشتن این باکس می توانید به سادگی از جعبه های میوه استفاده کنید، جعبه ها را سمباده بزنید و رنگ کنید و خیالتان از بابت نظم و ترتیب اتاق کودکتان راحت باشد.

سبد ها ی پارچه ای گزینه ی مناسب دیگری برای اسباب بازی هاست، نکته ی مثبتی که این سبدهای پارچه ای دارند قابل شست و شو بودن آن هاست، اگر در خیاطی مهارت دارید به سادگی می توانید با پارچه های محکم بلااستفاده یکی از آن ها را خودتان بسازید .

سبدهای حصیری در طرح ها و رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارند که به خوبی برای نظم بخشیدن به فضای اتاق کودک شما طراحی شده اند، می توانید نوع رنگی یا ساده ی آن ها تهیه کنید و یک سبد طبیعی دوست داشتنی برای اسباب بازی کودکان خود داشته باشید.

جعبه میوه، جعبه کفش، جعبه کادو یا هر جعبه دیگری کە پیدا کردید را دور نریزید. می‌توانید بە دوستان​تان هم بسپارید کە جعبه‌های​شان را بە شما بدهند. روی جعبه‌ها برچسب بچسبانید و هر کدام را بە یک وسیله اختصاص دهید. یکی را بە مداد رنگی‌ها، دیگری را بە عروسک‌های کوچک و آن یکی را بە لگو یا پازل. جمع کردن اتاق کودک شما با وجود این جعبه‌ها بسیار راحت خواهد بود. حتی می‌توانید از بچه‌ها بخواهید خودشان وسایل​شان را در این جعبه‌ها بریزند. بە علاوه بعد از مرتب شدن اتاق می‌توانید جعبه‌ها را بە راحتی در کمد روی هم بچینید. اگر از این کار خوش​تان آمد و خواستید جعبه‌های محکم‌تری داشته باشید، می‌توانید از مغازه فروش لوازم پلاستیکی، جعبه‌های ارزان‌قیمت خریداری کنید.
 
یکی دیگر از اکسسوری های نظم دهنده برای فضای اتاق کودک شما سطل ها هستند، سطل های آهنی و یا حتی پلاستیکی با رنگ های شاد تهیه کنید و اسباب بازی های بچه ها را در آن جای دهید. حتی می توانید  چند سطل با رنگ های مختلف تهیه کنید و لوازم و سایل کودکانتان را تفکیک کنید.

اتاق بچه اتاق پذیرایی منزلتان نیست کە مجبور باشید همیشه کلاسیک و ساده نگهش دارید. می‌توانید بسیار از اسباب‌بازی‌ها را در معرض دید قرار دهید. بە طور مثال دیوارها هم فضاهای مناسبی می باشند برای اینکه بتوانید بسیار از عروسک‌ها یا اسباب‌بازی‌هایی را کە همیشه در کمد می‌گذاشتید، بە آن‌ها آویزان کنید. برای این کار کافی است چند میخ بە دیوار بزنید و عروسک‌هایی کە آویز دارند را بە آن‌ها آویزان کنید. با این کار علاوه‌بر اینکه اتاق شما بیشتر از هر وقت دیگری شبیه اتاق بچه خواهد شد، کودک شما می‌تواند بە راحتی هر عروسکی را کە دوست دارد انتخاب کند و با آن بازی کند. حتی می‌توانید با لباس‌های کودکی فرزندتان هم تابلوهای بامزه درست کنید. یک کاغذ کادوی بامزه را قاب بگیرید و لباس را بە آن وصل کنید هم تابلوی زیبایی خواهید داشت و هم فرزند شما از دیدن اینکه قبلا چقدر کوچک بوده ذوق زده خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت