منتو دکور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

رعایت اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خوابرعایت اصول فنگ شویی در طراحی اتاق خواب تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل دارد. در يک بررسي انجام شده مشخص کرده اند که اگر در اتاق خواب شما پنجره اي رو به بيرون است بهترين حالت ان اين است که اين پنجره در سمت راست تخت قرار گيرد.براي زيباتر شدن فضاي اتاق خواب  خود به ريز ترين نکات نيز بايد توجه کنيد. از کوسن هايي که بروي تخت خواب شما زده شده است تا همهانگي که بايد ميان ساير لوازم درون ااق باشد همه و همه مي تواند در ايجاد حالتي خوش در شما موثر و مفيد باشد.
حال نوبت به انتخاب وسايل و نحوه چيدمان انها درون اتاق است.حتما بر اساس ميزان فضايي که در اختيار داريد و نوع معماري به کار رفته در اتاق اقدام به خريد نماييد.شايد بتوان مهمترين وسيله يک اتاق خواب را تخت خواب ان عنوان کرد.تخت بايد زيبا و راحت باشد و در بوجود آوردن فضايي شيک و يک دکوراسيون لوکس  براي شما مي تواند بسيار موثر باشد.

چسباندن تخت به ديوار ممنوع
در اصول فنگ‌شويي هر کاري که باعث جلوگيري از جريان انرژي شود، ممنوع است؛حالا چه به هم ريختگي و شلوغي دور تا دور تخت باشد چه مانعي مانند ديوار که راه رفت و آمد از يک طرف تخت را گرفته باشد. مي‌گويند بنابر قوانين فنگ‌شويي چسباندن تخت به خصوص تختخواب‌هاي دونفره به ديوار يک اشتباه بزرگ است چرا که در اين حالت ديگر انرژي «چي» قدرت چرخيدن ندارد و در کل‌ داخل در و ديوار سرگردان مي‌ماند. به عقيده چيني‌ها تخت دو نفره‌اي که يک سمت آن به ديوار باشد،يعني اينکه رابطه زن و شوهر کم‌کم وارد يک تله مي‌شود. انگار يکي در گوشه‌اي از زندگي هميشه محصور مانده است.

بين پنجره و در قرار نگيريد
در زمان چيدمان اتاق خواب بايد در موقعيت پنجره و در اصلي اتاق دقت کنيد. درها و پنجره‌ها در اصول فنگ‌شويي بسيار مهم هستند و توجه به موقعيت آنها در برابر هر کدام از اشياي فضا اهميت زيادي دارند. تا جايي که ممکن است بايد سعي داشته باشيد تختخواب‌تان بين پنجره و در قرار نگيرد. اين طوري شما در ميانه جريان انرژي چي قرار مي‌گيريد و يکجورهايي مانع سر راه آنها هستيد. اگر راهي غير جا دادن تخت بين اين دو نداريد،لازم است حتما براي پنجره‌ها پرده‌هايي ضخيم انتخاب کنيد. از خوابيدن روبه‌روي پنجره‌ها هم دوري کنيد. خوابيدن جلوي پنجره بر اساس قانون فنگ‌شويي خوابي آشفته براي‌تان مي‌آورد.

اين روزها تحقيقات زيادي بروي آثار رنگ بر ذهن انسان شده است و همين امر موجب شده تا به شما باز هم بگوييم حتما در انتخاب رنگ  براي دکوراسيون اتاق خواب خود نهايت دقت و وسواس را داشته باشيد.از رنگ هايي همچون سبز و آبي مي توان به عنوان رنگ هاي خودماني و آرامش بخش ياد کرد.اگر به دنبال ايجاد فضايي رومانتيک در اتاق خواب خود هستيد پيشنهاد مي کنيم از رنگ هاي زير استفاده نکنيد :

رنگ هايي مانند سفيد-خاکستري-صورتي -زرد
رنگ هاي سفيد و خاکستري  باعث ايجاد خلسه و حالت کسلي در شما مي کند و مناسب اتاق خواب نيستند. رنگ زرد  اگر به تنهايي استفاده شود باعث ايجاد عصبانيت رد فرد خواهد کرد.اما رنگ صورتي بر خلاف اينکه رنگ بسيار شادي است اام در منظر عمومي از ان به عنوان رنگي دخترانه ياد شده و شايد زياد مناسب آقايان نباشد.

براي داشتن يک اتاق خواب مطابق با استانداردهاي فنگ‌شويي لازم است  حواس‌تان به نور اتاق هم باشد. فضاي آرام اتاق خواب نيازي به نور زيادي ندارد پس لازم نيست از چراغ‌هاي هالوژن و مهتابي يا لامپ‌هاي قوي در آويزهاي سقفي استفاده کنيد. اصلا بايد بي‌خيال چراغ‌هاي سقفي شويد. بهترين نور براي اتاق خواب نور آباژور است و در روز هم نور طبيعي. براي همين داشتن پرده‌هاي سبک در اتاق خواب براي داشتن نورهاي طبيعي روز در فنگ‌شويي يک قانون است وگرنه مي‌توان پرده‌ها را ضخيم کرد و اتاق را تاريک‌تر از حد لازم.

دیدگاه‌ها  

0 جمال
مقاله زیبایی بود ممنون از سایت خوبتون
0 مهدی
ممنون از سایت خوبتون . محتوای عالی ای داره . فقط کد کپچایی که برای بازخورد گذاشتین خیلی کوچیکه . زوم کردم تا تونستم ببینمش
0 مهدی
خیلی ممنون .سایتتون محتوای خوبی داره .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت