منتو دکور

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

نورپردازی آشپزخانه و اتاق خواباستفاده از نور در طراحی دکوراسیون داخلی و به خصوص نورپردازی آشپزخانه و اتاق خواب از اهمیت زیادی در طراحی فضای داخلی منزل برخوردار است.

نور عنصری است که بواسطه آن دیدن اشیاء ممکن می شود. نور می تواند ریتم خلاقانه ای به یک فضای داخلی ببخشد. بدون نور نه فرم را احساس می توان کرد، نه رنگ را و نه بافت را. نورپردازی در یک فضای داخلی پیامدهای مهمی در بردارد. چه بسا نورپردازی مناسب یک فضا آن فضا را خوشایند و چشم نواز کند. نورپردازی در کنار ابعاد زیباشناختی، بعد عملکردی هم دارد. نور مناسب در طول شب در یک فضای داخلی می تواند حس محدود بودن یا ابهام و هراس را بر طرف کند. نور مناسب یک اتاق حتی می تواند چهره آدمی را گرم و صمیمی کند. به کمک نورپردازی می توان یک فضای داخلی را به جزایر نورانی متنوعی تبدیل کرد .

هر گوشه آشپزخانه را نورپردازي کنيد!
اين روزها آشپزخانه‌ها با رديفي از کابينت‌ها، اجاق و يخچال جاسازي شده به موازات هم ديگر فقط با يک رشته سيم روشن نمي‌شوند. مساله اينجاست که قديم‌تر‌ها کدبانوي خانه هم کارها را روي ميز وسط آشپزخانه‌ اش انجام مي‌داد که درست زير نور لامپ قرار گرفته بود اما حالا اين ميزها جاي‌شان را به ميز کارهاي کنار اجاق گاز يا شير آب و سينک ظرفشويي داده‌اند. اينجاست که ديگر فقط يک چراغ سقفي جواب نمي‌دهد چراکه در اين وضعيت افراد پشت به منبع نور و در زير سايه خودشان مشغول به کار مي‌شوند و هنگام کار نور کافي ندارند. روي گاز هم که تکليفش روشن است. هودهاي امروزي همه‌شان چراغ دارند. اگر هم نداشتند بايد يک چراغ قابل تنظيم در بالاي اجاق گاز نصب شود. بالاي سينک ظرفشويي هم به يک چراغ نياز است تا براي شست و شوي ظروف و مواد غذايي به‌خصوص در شب‌ها نور کافي داشته باشد. اما براي سطح روي کابينت‌ها اين روزها به مدد چراغ‌هاي مهتابي که زير کابينت‌هاي ديواري نصب مي‌شوند، کار راحت شده است و براي روي اپن و جزيره آشپزخانه هم مي‌توانيد از چراغ‌هاي رشته‌اي استفاده کنيد؛ دو يا سه لوستر حبابي که با ارتفاع‌هاي مختلف کنار هم قرار گرفته‌اند.

 

نور اتاق خواب
اتاق خواب از آن اتاق هايي است که نور يکي از اصلي ترين اجزاي آن است و رکن اساسي آن به حساب مي آيد.
يک نور بسيار ملايم براي شب ها، باعث مي شود تا شما به راحتي خوابتان ببرد و يک خواب راحت و آسوده داشته باشيد. همچنين يک نور قوي باعث مي شود شما صبح ها دچار مشکل بالا نشويد و براي پوشيدن لباس لازم نباشد اتاق خوابتان را ترک کنيد. مهم ترين چراغ و نور در اتاق خواب شما چراغ هايي است که در کنار تخت خواب است. براي قرار دادن اين چراغ ها شما مي توانيد از ديوار پشت تخت استفاده کنيد و چراغ را روي ديوار نصب کنيد.

اگر از چراغ هاي پشت تخت استفاده مي کنيد اين نکته را بايد مورد توجه قرار دهيد که ارتفاع چراغ ها پشت سرتان نبايد زياد باشد. اگر از تختخواب دو نفره استفاده مي کنيد حتما آنها را جدا کنيد و کليد را هم به صورت جدا قرار دهيد. اگر هم به سراغ چراغ خواب هاي روميزي رفته ايد دقت کنيد که ارتفاع آنها طوري تنظيم شود که نور مستقيم به صورت شما نخورد. مي توانيد از کليدهاي ديمر يا همان تنظيم کنندهاي نور در اتاق خوابتان استفاده کنيد. اين کليدها حتي براي چراغ اصلي اتاق خواب نيز قابل استفاده است. اگر نور خورشيد که از پنجره اتاق داخل مي شود مستقيم به صورت شما مي خورد و باعث اذيت شما مي شود، راهکار اين است که از پرده هاي حصيري يا کرکره اي استفاده کنيد تا از اين مشکل نجات پيدا کنيد.

از شمع در اتاقتان استفاده نکنيد. البته تا زماني که مطمين نشده ايد قبل از اينکه خوابتان ببرد آن را خاموش خواهيد کرد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت