منتو دکور

دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه شیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه شیکچیدمان و طراحی دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های منزل است که باید به آن توجه کرد. دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه شیک در طراحی فضای داخلی منزل بسیار مهم است.
ديگر زمان مطبخ‌هاي زيرپله‌اي قديمي نمور با آن نور کم و فضاي تاريک‌شان گذشته. حالا ديگر بايد آشپزخانه‌ها حسابي پرنور باشند تا هم زيبايي رنگ کابينت‌ها بيشتر به چشم بيايد و هم حاصل دست بانوي خانه بيشتر بدرخشد. پس اولين کار در طراحي آشپزخانه اطمينان از نور آن است. هر آشپزخانه‌اي بايد تعداد زيادي چراغ سقفي داشته باشد. يک نکته اساسي در آشپزخانه‌هاي حرفه‌اي اين است که هيچ وقت سايه آشپز روي غذايش نيفتد. سرآشپزهاي ماهر دنيا هم وقتي آشپزخانه رستوراني را تحويل مي‌گيرند اولين دقت‌شان به نور است. نداشتن نور کافي در آشپزخانه مساوي است با خطاي ديد آشپز و غذايي که رنگ و مزه جالبي ندارد. پس اگر مي‌خواهيد مانند يک سرآشپز ماهر در خانه باشيد بايد اول سراغ نور آشپزخانه برويد.

توجه داشته باشيد درست در قسمت بالاي هر کدام از فضاهاي اصلي کارتان در آشپزخانه بايد نور مستقيمي داشته باشيد؛ بالاي گاز، بالاي کانتر و حتي بالاي سينک ظرفشويي. پرده آشپزخانه را هم ديگر فراموش کنيد. در نهايت اگر احساس راحتي نداريد مي‌توانيد از کرکره‌هاي بالارونده استفاده کنيد. بگذاريد نور به آشپزخانه‌تان بتابد.

به عهده گرفتن يک پروژه طراحي آشپزخانه به تنهايي براي صرفه جويي در هزينه، يک اشتباه معمول است که پول، زمان و انرژي شما را تلف خواهد کرد. شغل هايي وجود دارد که در آنها براي ايمني و کيفيت بيشتر، يک متخصص به معني وسواس داشتن نيست. طراحان آشپزخانه آخرين مدها، ايده ها، و جزئيات سازنده ها را در اختيار دارند و مي توانند به شما کمک کنند نيازهاي اساسي خود را شناسايي کنيد و آن جزئيات را بر اساس سليقه تان به يک طرح مقرون به صرفه تبديل مي کنند.

با اينکه اين مسئله لزوما يک اشتباه نيست، انتخاب آخرين طرح هاي آشپزخانه و وسايل مطابق مد روز ممکن است بهترين انتخاب نباشد. مدرن ترين رنگ فصل و طراحي هاي شيک و به روز عمر کوتاهي دارند، و ممکن است در سرمايه گذاري هاي بزرگ براي آخرين مد وسايل آشپزخانه هرگز نتيجه خود را به دست نياوريد.

مهم‌ترين کارکرد کابينت‌ها در آشپزخانه جادادن وسايل است پس با اين اوصاف هرقدر آشپزخانه‌اي کابينت بيشتري داشته باشد بهتر است و باب دل خيلي‌ها. اما داستان اينجاست که آشپزخانه‌ها را نبايد از کابينت‌ها پر کرد. درست است که زياد بودن اين کابينت‌ها در هر آشپزخانه‌اي يک امتياز به حساب مي‌آيد اما بايد اجازه داد در بين کابينت‌ها هم فضاي خالي وجود داشته باشد. چيدن کابينت‌ها در کنار هم بدون اينکه فضايي براي طاقچه‌ها يا باقي لوازم جانبي وجود داشته باشد، باعث مي‌شود سقف آشپزخانه پايين‌تر از حد معمول به نظر برسد. اين‌جور مواقع آشپزخانه هرقدر هم که بزرگ باشد و مرتب، باز هم شلوغ و به هم ريخته و البته کوچک‌تر از اندازه واقعي‌اش به نظر مي‌رسد. کمدهاي خاص جا دادن وسايل برقي، اکسسوري‌هاي خاص آشپزخانه مانند بار و. . . يا حتي خالي گذاشتن يکي از ديوارها و نصب يک تابلو روي آن کارهايي است که به آشپزخانه شما فرصت نفس کشيدن مي‌دهد؛ اين‌طوري شما هم يک عاشق انباري جلوي دوست و آشنا معرفي نمي‌شويد.

دیدگاه‌ها  

0 ژاله
سلام
به نظر شما دکوراسیون آشپزخانه سیلور خوبه یا سفید؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین کدوم زیباتره

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت