منتو دکور

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از تاثیر گذارترین عوامل در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. انتخاب صحیح طرح، رنگ و جنس مصالح کابینت ها می توانند نقش مهمی را در زیبایی آشپزخانه شما ایفا کند. آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید که در خصوص کابیت آشپزخانه باید به کدام نکات توجه بیشتری داشته باشید؟! در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را به شما یادآوری کنیم. با ما همراه باشید تا در خصوص کابینت ها بیشتر بدانیم.

اجزای اصلی کابینت عبارت اند از:

 

-درب کابینت

-بدنه کابینت

-صفحه کابینت

 

انتخاب کابینت و تغییرات چشمگیر در دکوراسیون آشپزخانه امکان پذیر است. به اجزای کابینت توجه ویژه ای داشته باشید.

درب کابینت باید طوری باشد که به آسانی و سهولت باز و بسته شود و در بدنه کابینت دو مورد اساسی را باید مورد توجه قرار دهیم. اول اینکه جنس بدنه باید بسیار مرغوب و با دوام باشد و با دوام باشد و دوم اینکه لولاهای کابینت باید نوارهای زیبا و شکیل متناسب با دکوراسیون آشپزخانه نوار بندی شده باشد. برای سالم ماندن لولاهای در کابینت در فاصله های زمانی مناسب آن را روغن کاری کنید. برای نظافت کابینت ها از اشیای زبر استفاده نکنید، این کار باعث ایجاد خش روی کابینت ها می شود.

صفحه کابنیت دارای بیشترین سطح تماس با ظروف آشپزخانه و رطوبت است، به همین دلیل اجزاء تشکیل دهنده آن باید از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار باشد؛ توجه داشته باشید که حتی اگر صفحات کابینت ضدآب باشد، باز هم نباید به طور مستقیم روی آن آب بریزید و به این شیوه کابینت را بشویید، چون در هر صورت رطوبت، عمر آن را کم می کند. این در حالی است که حرارت هم عامل مهمی است که باعث آسیب دیدن کابینت ها می شود؛ بنابراین قابلمه، ماهی تابه و ظرف های داغ را مستقیم روی کابینت نگذارید و مراقب باشید صفحات آن حرارت نبیند.

از برش دادن مواد غذایی به صورت مستقیم روی کابینت خودداری کنید. با این کار نه تنها روی صفحه کابینت خش می افتد و ظاهر نامناسبی پیدا می کند، بلکه به مکان مناسبی برای تجمع باکتری ها و آلودگی های مختلف نیز تبدیل می شود. به یاد داشته باشید که از کابینت های کرکره ای یا کابینت هایی که دارای سطوح شیاردار هستند کمتر استفاده کنید چون تجمع چربی در این کابینت ها بسیار زیاد است.

رنگ هایی که برای کابینت از آن استفاده می کنید بسیار مهم است. سعی کنید بیش از دو رنگ را به کار نبرید، بهره گیری از رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب خواهد کرد. برای آشپزخانه های کوچک شما این است که از کابینت هایی به رنگ روشن استفاده کنید. همچنین برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه از کابینت هایی با درب شیشه ای استفاده کنید. از رنگ های بسیار تند بپرهیزید زیرا در طول زمان جذابیت خودشان را از دست می دهند و محیط را خسته کننده و بی رمق نشان می دهند.

انتخاب کابینت یکی از نکته هایی در طراحی آشپزخانه که نباید از آن غافل شد! اگر سقف آشپزخانه خانه شما کوتاه است، می توانید از کابینت هایی که دارای خط عمودی هستند استفاده کنید ولی اگر دارای سقف بلندی است انتخاب کابینت با خطوط افقی بیار زیبا خواهد بود.

به همان اندازه که انتخاب درست و شناخت اجزای اصلی کابینت می تواند در ایجاد فضایی زیبا و کارآمد در آشپزخانه آپارتمان شما ایفای نقش کند، نگهداری صحیح از کابینت ها نقش مهمی در طول عمر و جلوگیری از کهنه شدن کابینت ها دارد. به نکاتی که در خصوص نگهداری از آن به شما یادآوری کردیم توجه کنید و در پایان بدانید که توجه به ظرفیت کابینت ها و خودداری از تحمیل بار اضافه، هم اندازه بودن و بالانس بودن پایه های کابینت و... نکات دیگری است که به زیبا ماندن و طول عمر کابینت ها کمک می کند.

هر چند شناخت اجزای کابینت به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید، اما بهتر است انتخاب و ساخت کابینت را به طراحان و اهالی فن مورد اعتماد و منصف واگذار کنید و نسبت به کیفیتی که سازنده در مورد محصول خود می گوید تضمین های لازم را از وی دریافت کنید.

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت