منتو دکور

منتو دکور مرجع تخصصی دکوراسیون در سراسر ایران

طراحی دکوراسیون داخلی

منتو دکوراسیون بخشی از مرکز ارائه محتوای تخصصی سایت منتو است که در زمینه دکوراسیون فعالیت میکند.

منتو دکوراسیون مقالات تخصصی در موضوعات طراحی دکوراسیون داخلی , معماری , نمای ساختمان , کاغذ دیواری , چیدمان آشپزخانه و کابینت و مبلمان , دکوراسیون اداری , دکوراسیون داخلی منازل مسکونی و .... ارائه می کند.

طراحی دکوراسیون

منتو دکوراسیون همراه و مرجعی حرفه ای در کنار شما در زمینه مقالات تخصصی در ارتباط با دکوراسیون , طراحی دکوراسیون و دکوراسیون داخلی و کلیه خدمات مورد نیاز جهت داشتن محیطی بهتر برای زندگی .

منتو دکوریشن مرجع تخصصی : دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون (جدیدترین مطالب تخصصی در این زمینه را در این سایت بخوانید)

مهاجرت به هلند,اقامت هلند,تحصیل در هلندمهاجرت به هلند به عنوان یک کشور پیشرفته,با قوانین آسان تر برای اتباع خارجی متقاضی کار انتخابی خوب و هدفمند می باشد.هلند در غرب قاره سبز واقع شده است.این کشور نسبت به کشورهای همسایه خود مانند آلمان یا بلژیک قوانین آسان تری برای کار و اخذ مجوز کار دارد.در هلند اتباع خارجی بعد از گذراندن یک دوره تحصیلی یک ساله که منتهی به مدرک تحصیلی شود, حق برخورداری از اجازه کار را برای شما فراهم می سازد.این مسائل باعث شده تا هلند برای افرادی که به دنبال تحصیل در هلند در کنار کار نیمه وقت هستند مقصد فوق العاده ی باشد.

کشور هلند به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان لبنیات در سطح جهان شناخته می شودکه این موضوع به دلیل چراگاه ها و کشتزارهای فراوان هلند است.همچنین این کشور به عنوان مرکز گل دنیا هم معرفی می شود.هلند یک کشور مسطح است که دارای منابع آبی زیادی است.جمعیت تشکیل دهنده کشور هلند طبق آمارهای رسمی اعلام شده در سال 2009 در حدود 17 میلیون نفر بوده است که تعدادی از آن را مهاجرین از سراسر دنیا تشکیل میدهند.اگر قصد مهاجرت به هلند را برای تحصیل,کار و یا زندگی را دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این کشور اروپایی بیشتر آشنا شوید.

هزینه های زندگی در هلند

طبق آمارها و تجربه های افرادی که در هلند زندگی می کنند, هزینه زندگی در کشور هلند در طول یک ماه در حدود 650 تا 1000 یورو است.البته این آمار یک هزینه کلی است و کمتر و بیشتر شدن هزینه ها مطمئنا به سبک زندگی شما و سیستم خرج کرد شما باز می گردد.یکی از مهمترین هزینه های انسان در هر جامعه ای هزینه خوراک است.اگر شما به عنوان دانشجو وارد این کشور شده اید می توانید از غذاهای دانشگاه با هزینه ای بسیار کم و یا حتی رایگان استفاده نمایید و یا حتی می توانید از برخی تخفیف های که برای دانشجویان در برخی رستوران های در نظر می گیرند استفاده کنید.با احتساب این موارد هزینه یک ناهار دانشجویی در یک رستوران و یک ففنجان قهوه در حدود 13 یورو می باشد که قیمت مناسبی برای یک دانشجو می باشد.اما اگر شما به عنوان یک مهاجر جویای کار به این کشور وارد شده اید باز هم هزینه تفاوت چندانی ندارد و می توانید با چند یورو بیشتر یا کمتر غذای خوبی تهیه کنید هرچند که برای هر دو نفر بهترین حالت این است که خود فرد آشپزی کند.

مورد مهم دیگر برای ادامه زندگی در هر جامعه ای مسکن است.این موضوع خود به تنهایی در حدود یک سوم هزینه های شما را تشکیل می دهد و اگر به دنبال خانه ای بزرگتر و با امکانات بیشتر باشید می تواند هزینه ای سنگین تر برای شما ایجاد کند.قیمت در هلند نیز نسبت به موقعیت مکانی مسکن متفاوت است.این تفوت در هلن مابین 200 تا 650 یورو می باشد.البته این مبلغ می تواند با توجه به متراژ آپارتمان,امکانات آپارتمان متفاوت باشد.در برخی موارد هزینه بعضی امکانات مانند برق,گاز,اینترنت,تلفن و ... را روی کرایه محاسبه کنند.

تحصیل در هلند

برای تحصیل در هلند مانند کشور های دیگر مهم ترین نیازتان زبان است.برای ادامه تحصیل در هلند,نمر زبان انگلیسی شما یار در حد آیلتس آکادمیک ۶ یا تافل ۵۵۰ باشد.همچنین شما باید توانایی لازم برای پرداخت هزینه های تحصیل در این هلند را داشته باشید.این هزینه ها شامل مواردی مانند : 

شهریه دانشگاه برای یک نیمسال یا یک سال تحصیلی کامل

هزینه صدور اقامت (۵۰۰ یورو برای یک سال)

اجاره اتاق برای سه ماه تا یک سال

بیمه پزشکی (۵۰۰ یورو برای یک سال)

و در آخر هم هزینه های مانند پول پیش مسکن و ...را که در حدود 400 تا 1100 یورو می شود پرداخت کنید.تحت این شرایط شما میتوانید ویزای تحصیلی خود را در زمان کوتاهی دریافت کنید.شرایط دیگری هم جدای از مسائل مالی برای هر مقطع جهت تحصیل در هلند در نظر گرفته می شود.به عنوان مثال شما برای تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی باید دارا مدرک دیپلم دبیرستان 11 ساله برای وارد شدن به دانشگاه های علوم کاربردی و یا دیپلم دبیرستانی 12 ساله برای ورود به دانشگاه های جامع داشته باشید.در مقطع کارشناسی ارشد هم حداقل مدرک در نظر گرفته شده مدرک کارشناسی است از یکی از دانشگاه های معتبر در کشور خودتان است.دوره کارشناسی در هلند ۴-۳ سال و کارشناسی ارشد بین ۲-۱ سال است.مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه، مقطع و حتی رشته تحصیلی بسیار متغیر است (اول ژانویه تا آخر ژوئن). در تعدادی از رشته ها پذیرش برای بار دوم در ماه ژانویه یا فوریه نیز انجام میشود که مدارک باید چند ماه قبل به دانشگاه تحویل داده شود. پیشنهاد میشود دانشجو در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده اقدام نماید تا گزینه های بیشتری برای درخواست پذیرش داشته باشد. سال تحصیلی معمولاً از نیمه اول ماه سپتامبر آغاز میشود.

مهاجرت به هلند,اقامت هلند,تحصیل در هلند مهاجرت به هلند,اقامت هلند,تحصیل در هلند

صنعت در هلند

اکثر صنایع هلند، در شهر بندری روتردام ‌در جنوب غربی هلند متمرکز شده‌اند. بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا نیز به شمار می‌رود.تولید ناخالص داخلی هلند در سال 2006 میلادی 6/529 میلیارد دلار بود و رشدی سه درصدی نسبت به سال پیش از آن داشت.نیروی کار در هلند 49/7 میلیون نفر است و نرخ بیکاری آن 5/5درصد. 50/1 درصد از مردم آن در سال 1999 میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند.نرخ تورم درهلند1/1 درصد در سال است.صادرات هلند شامل ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، سوخت و مواد خوراکی است که به کشورهای آلمان (5/25درصد)، بلژیک (14 درصد)، انگلیس (9/8 درصد)، فرانسه (6/8درصد)، ایتالیا (1/5 درصد) و آمریکا (5/4 درصد) صادر می‌شود.محصولات وارداتی به این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌و‌نقل، مواد شیمیایی، سوخت، مواد خوراکی و پوشاک است که از کشورهای آلمان (1/17 درصد)، بلژیک (9.4 درصد)، چین (4/9درصد)، آمریکا (8/7 درصد)، انگلیس (9/5 درصد)، روسیه (1/5درصد) و فرانسه (5/4درصد) وارد می‌شوند.

شرایط کار در هلند

شهروندان اتحادیه اروپا برای اقامت هلند (تا هر زمان) نیاز به اجازه کار یا اقامت در هلند ندارند و تنها مدرکی که باید برای اشتغال در این کشور به کارفرما ارائه دهند، گذرنامه معتبر است.در مقابل تمام اتباع غیراروپایی موظفند طبق قانون استخدام اتباع خارجی اجازه اقامت و کار را دریافت کنند.ملیت کارگر در کسب این دو مجوز عامل بسیار مهمی به شمار می رود. تمام خارجی هایی که قصد دارند بیش از سه ماه در هلند بمانند نیازمند مجوز اقامت هستند و درخواست مجوز کار در هلند آنها باید به مرکز کار و درآمد (CWI) ارائه شود. درخواست مجوز اقامت هلند نیز باید به پلیس اتباع خارجی یا اداره مهاجرت (IND) ارائه شود.

منبع : منتو مایگریت

Author: Super User
معرفی نویسنده

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بخش های دیگر منتو

منتو دکور  منتو عروس منتو فان  منتو سلامت